Okolie Rematy, Handlovej a Prievidze

Lokalita má rozmanitú prírodu a ponúka veľa príležitostí na výlety a iné aktivity. Celoročne si môžete na Remate zajazdiť na koňoch alebo si užiť rybačku bez rybárskeho lístka na Okrasných rybníkoch Remata. V letných mesiacoch má svoje brány otvorené miestne kúpalisko a v zime bežkárom urobia radosť bežecké trate s celkovou dĺžkou viac ako 20 km.

K Remate neodmysliteľne patrí výstup na Bralovu skalu (825,6 m n. m.), z ktorej je dych berúci výhľad na Bojnický zámok, Grič, Kľak, Vtáčnik ale aj na Turčiansku kotlinu či Martinské hole. Turistov isto poteší vybudovaný náučný turistický chodník s celkovou dĺžkou 8,5km a 12 zastávkami.

Obzvlášť populárne sú výlety vlakom, ktoré Vás zoberú po okolí cez tunely, mosty a viadukty. Železničná trať Handlová – Horná Štubňa je považovaná za jednu z najkrajších na Slovensku. Využite tento vlakový spoj pre širšie spoznávanie okolia Rematy a urobte si výlet na Krížnu cez Gaderskú alebo Blatnickú dolinu. Cestovný poriadok, platný do 14.12.2019

Neďaleko sú tiež Bojnice, Banská Štiavnica, Kremnica, či kúpele a aquapark v Turčianskych Tepliciach, takže o celodenné výlety nebudete mať núdzu.

Náučný turistický chodník Remata – Ráztočno


Výstup na Bralovu skalu (825,6 m n. m.) – žltá značka – 7,2 km

Handlová, kostol – Handlová, Ulica 1. mája – Pstruháre – Remata, chata Poniklec – Remata ,pod železničnou stanicou – Vranie bralo – Bralová Skala

 
 

Presvedčte sa o výnimočnej polohe Chaty Poniklec a vyrazte na jedinečné výlety priamo od nás. Rezervácia